19. I 20.07. Pogledajte bogat program 12. Uskočkih dana!

Turistička zajednica Grada Senja i Grad Senj pozivaju Vas na 12. Uskočke dane koji će se održati 19. i 20. srpnja 2019.g.

PROGRAM 12. USKOČKIH DANA

PETAK, 19.07.2019.
Gat Svetog Nikole (Glavna riva)
20:30 Okupljanje uskočkih i viteških skupina na Glavnoj rivi
21:00 Svečani mimohod uskočkih i viteških skupina (Gat Svetog Nikole-Pavlinski trg-Trg Cilnica)
Trg Cilnica
-srednjovjekovni sajam (stari zanati, trgovci, kovnica novca…)
– srednjovjekovni vrtuljak za djecu
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača i lakrdijaša
– radionice: streličarstvo, bacanje sjekire, bodeža i potkova, mačevanje, ples
– viteški turniri, borbe vitezova
– bogata ponuda jela i pića

21:15 Otvorenje 12. Uskočkih dana
21:30 Kapetan vremena – predstava povijesne skupine Ursus iz Slovačke
21:45 Vatreni show-Artifan
22:05 Heroica – povijesna predstava Reda čuvara grada Zagreba
22:30 Legenda o Ružici – predstava Vitezova Ružice grada Orahovice
22:45 Trbušni ples-Plesna skupina Natya
23:00 Kitara – vatreno žonglerska predstava Vodorige & Magmatikka
23:30 Nastup ansambla Hollóének Hungarica iz Mađarske

SUBOTA, 20.07.2019.

Trg Cilnica
-srednjovjekovni sajam (stari zanati, trgovci, kovnica novca…)
– srednjovjekovni vrtuljak za djecu
– nastupi srednjovjekovnih zabavljača i lakrdijaša
– radionice: streličarstvo, bacanje sjekire, bodeža i potkova, mačevanje, plesa
– viteški turniri, borbe vitezova
– bogata ponuda jela i pića

Pavlinski trg
10:00 Nastup ansambla Hollóének Hungarica iz Mađarske
10:15 Lakrdijaški show – Trilja IV
10:40 Pričom te zovem – scensko pripovijedanje Margarete Peršić

-Dječje radionice runa i čarobnih napitaka – Ministarstvo magije

Park senjskih književnika
viteški logori: Red čuvara grada Zagreba, Red srebrnog zmaja, Povijesna skupina Ursus, Vitezovi vranski

Gat Svetog Nikole (Glavna riva)
20:00 Okupljanje uskočkih i viteških skupina na Glavnoj rivi
20:30 Osvajanje senjske luke – sve skupine
21:15 Svečani mimohod uskočkih i viteških skupina (Gat Svetog Nikole-Pavlinski trg-Trg Cilnica)

Trg Cilnica
21:30 Predstavljanje uskočkih i viteških skupina
22:00 Vatreni show – povijesna skupina Ursus iz Slovačke
22:15 Heroica – povijesna predstava Reda čuvara grada Zagreba
22:40 Priča iz međusvijeta – Ujedinjena plemena
23:40 Renesansna borba s mačevima – povijesna skupina Ursus iz Slovačke
00:00 Noćna opsada grada – sve skupine
00:20 Nastup ansambla Hollóének – Hungarica iz Mađarske