15 C
Otočac
Subota, 20 travnja, 2024

Igrači Tomislava Lopca zasluženo pobijedili NK Špansko 2:0

Na odigranoj utakmici NK Krk i NK Špansko na stadionu Josip Uravić-Pepi pred oko 150 gledatelja NK Krk pobijedio je NK Špansko

Žuti kartoni: Fumić, Con, Ismaili, Kurolt (Krk), Lovrić, Ljubičić (Špansko)

KRK: Nicoletti, Fumić, Con, Buršić (79 Šabalja), Čuturilo, Kurolt, Turkalj, Brdar (63 Frančišković), Ismaili (87 Rošić), Malinić, Vidas

ŠPANSKO: Madžar, Tuđen (61 Lerotić), Guliš, Knez, Ljubičić, Štignjedec, Šimić, Ivezić, Zebić, Jazvić, Lovrić

Na kraju utakmice zasluženi pljesak ekipama na sadržajnoj utakmici te izdržljivosti po vrlo toplom i sparnom vremenu.

Gosti su premalo pružili da bi eventualno odnijeli bodove s Krka.

U prvom dijelu bez prilike za pogodak dok u drugom nakon jednog odbijanca u petercu domaćina pogađaju stativu.

Krčani su igrali koliko je bilo potrebno za čistu pobjedu, koja je prema prilikama mogla biti uvjerljivija.

U 8. minuti Con udara glavom loptu nakon kornera, a vratar Madžar efektno vadi ispod grede.

U 35. minuti Buršić ne koristi zicer kada je izbio sam ispred vratara gostiju, potezom više zakomplicirao je situaciju i dozvoljava da mu Madžar zatvori kut.

Lopac: Ostvarili smo cilj
– Zaslužena pobjeda. Imali smo puno šansi, možda smo malo zakasnili s tim drugim golom, jer smo imali puno prilika da ranije riješimo utakmicu. No, pobjeda u zadnjem kolu pred domaćom publikom uz osvajanje kupa je cilj koji smo postavili i ostvarili. Mislim da je sve korektno završilo nakon ovih mjesec i pol dana, rekao je Lopac.

U 39. minuti konačno pogodak u režiji Čuturila i Ismailija kada napadač Krka izbjegava zaleđe i sigurno poentira za 1:0.

U drugom dijelu gosti kreću na sve ili ništa te time ostavljaju puno prostora domaćim brzancima, koji u više navrata ne iskorištavaju višak u kontrama.

U 66. minuti tek ušli Frančišković, kojem je to bio prvi nastup nakon teške ozljede, trese gredu s ruba šesnaesterca.

Četiri minute kasnije Buršić je idealno izbačen u još jednoj kontri, ulazi iskosa u šesnaesterac gostiju te puca u vratara Španskog, iako je mogao poslužiti slobodnog Fumića.

Sve nade da bi kojim slučajem došli do pozitivnijeg rezultata igračima Španskog, svojim drugim pogotkom zatvara Ismaili na pas Kurolta.

(Ž. Dminić/foto:Lario Tuš)