15 C
Otočac
Petak, 19 travnja, 2024

Kuglački klub Plitvice: polovičan uspjeh klubova

Prošli vikend je startao drugi dio prvenstva u drugim hrvatskim ligama gdje su naši klubovi zabilježili polovičan uspjeh. Cure su sa dalekog Malog Lošinja donesle bodove, a muška ekipa je doživjela poraz na gostovanju u Ravnoj Gori.

Cure nastavljaju sa odličnom igrom koju su potvrdile i u Malom Lošinju gdje su uzele cjelokupan plijen koji ih drži i dalje na diobi prvog mjesta. Iduće dvije utakmice, točnije gostovanje u Ogulinu i domaća utakmica sa Vrbovskom, će pokazati pravu snagu ove ekipe, a pobjedama bi istakle kandidaturu za naslov.

Utakmicu je fantastično otvorila Ines Kolar sa 573 čunja čime je ugrozila i službeni rekord kuglane. Bravo!
Maria Gračan (498) je odigrala nešto lošiju utakmicu pa je nakon prvog bloka bio rezultat od 1-1 i 45 čunjeva razlike za naše cure.

U drugom bloku Daria Barać (511) i Gordana Gračan (515) zadržavaju razliku u čunjevima, a pobjedu u zadnjem bloku potvrđuje Dijana Mlinarić (537) sa sigurnom igrom, dok Ružica Banić (479) uzima pola poena za konačnih 5.5:2.5, 3113-2992.

Nakon točno pola odigranog prvenstva, cure sa Rijekom dijele prvo mjesto na tablici 2.HKL Zapad-jug, a već u nedjelju ih očekuje derbi kola u kojemu se u Ogulinu sastaju sa istoimenim domaćinom.

Naši Medvjedi nisu uspjeli doći do vrlo bitnih bodova u Ravnoj Gori gdje su prošle godine odigrali jednu od svojih najboljih utakmica što je trebalo ponoviti i ove godine ukoliko se htjelo svladati sigurnog domaćina – KK GORANKU.

Utakmicu otvara Josip Bićanić (561) koji dva seta igra odličnih 312, ali dva jako loše te na kraju nesretno gubi poen. U drugom paru Dragan Krizmanić (513) potvrđuje krizu igre i rezultata pa je tako domaćin nakon prvog bloka stvorio veliku prednost od 2-0 i 69 čunjeva prednosti.

Srećko Bićanić (103) ne uspijeva pronaći igru u prvom setu pa ga mijenja Vladimir Rapaić (418) koji također gubi poen u zadnjoj kugli drugog seta. Matej Barić (553) potvrđuje svoju konstantu te uzima prvi poen za Medvjede. Na taj način ostavlja malu nadu u preokret.

Ipak, 3-1 i 70 čunjeva prednosti Goranka ne ispušta pa tako Safet Falatović (563) ima utjehu u osvojenom poenu, dok Daniel Kolar (567) najboljim gostujućim rezultatom gubi poen u zadnjim hitcima.

Naši dečki trenutno zauzimaju 5. mjesto u 2.HKL Zapad, posljednje koje vodi u novu 1.B ligu. U subotu u goste dolazi Klek, ekipa koja se kod kuće mora pobijediti ukoliko se zacrtani cilj misli ostavariti. Vjerujemo da će Medvjedi na svojoj kuglani dokazati da su favoriti i uknjižiti vrlo bitna 2 boda.