15 C
Otočac
Petak, 19 travnja, 2024

Nehaj neočekivano teško do pobjede 2:1 nad NK Rudanom !

Danas je po otežanom i blatnom terenu Nehaj uspio izboriti tešku ali vrijednu pobjedu u utakmici 11. kola osvojivši nova 3 boda rezultatom 2:1 protiv NK Rudara.
Sudac: Danijel Žižić (Gušo)
Strijelci: 0:1 Kurtić (20), 1:1 Ajdini (49), 2:1 Ajdini (79)
Žuti kartoni: Prpić (Nehaj), Dadić, Stojković (Rudar)
NEHAJ: Baričević, Pejanović, Lagumdžija (46 Filipović), Prizmić, Jasprica, Tomac (80 R. Starčević), Hajdini, Vukelić, Savić (46 Ajdini), Rubčić (86 I. Starčević), Hodak (46 Prpić)
RUDAR: Blažina, Dragovina (90 Baskijera), Paić, Načinović (57 Bembić), Stojković (89 Vidas), Macan, Juričić, Dadić, Hasanbegović, Kurtić, Paravić (80 Kozić).
Goropadan ulazak u utakmicu prema gostujućem golu u prvih je 20 minuta rezultirao s promašenih 6 zicera za postizanje gola (Hajdini, Tomac, Vukelić i Rupčić) a zatim sportski očekivanim prelaskom polovice igrališta gostujuće momčadi te izborenim kornerom statično promatranim od strane obrane domaćina kada su gosti u 20. minuti poveli za 0:1. Iz prvog poluvremena možemo izdvojiti i slobodan udarac Rupčića koji završava loptom na prečki gostujućeg gola. U drugo poluvrijeme Nehaj ulazi sa minusom jednog gola te u nastavku trener Svast radi tri izmjene, (ulazak Prpića, Filipovića i Ajdinia) što se u 49. minuti ispostavlja dobitnim. Tada Prpić ostavlja povratnu loptu Jaspici on pogađa Ajdinija koji zatim postiže pogodak poravnanja na 1:1. Nakon toga, Nehaj nastavlja ofenzivu na gotujući gol i stvara prilike. Otpor konačno slama u 79. minuti gdje Vukelić probija lijevu stranu te oštru povratnu loptu šalje u 16 – terac, nailazi mu Ajdini koji zatim pogađa za veliko slavlje domaćina i konačnih 2:1. Zadnjih 10 minuta Nehaj nastavlja dominaciju, kontrolira igru i dovodi do neočekivano teških 3 boda.

(S.J./foto: Lucijan Španić)