NK Nehaj protiv NK Crikvenice s 1:0 do zasluženog troboda u lokalnom derbiju!

Sudac: Josip Oroz (Pula)
Strijelci: 1:0 Baričević (90+2-11m)
Žuti kartoni: Filipović (Nehaj), Prpić (Crikvenica)
Crveni kartoni: Pejanović (Nehaj) 54 – prekršaj u izglednoj situaciji za postizanje pogotka van kaznenog prostora, Lagumdžija (Nehaj) 90+4 Namjerni prekršaj, igranje rukom van kaznenog prostora u izglednoj situaciji za postizanje pogotka, Vukelić (Crikvenica) 90+2 drugi žuti karton
NEHAJ: Baričević, Pejanović, Lagumdžija, Prpić, Tomac (60 Svast), Vukelić, Rončević, Prizmić, Filipović, Rubčić (72 Ajdini), Hodak (46 Jasprica)
CRIKVENICA: Nikšić, Brkljača, Mazzarolli, Nemetz, Vukelić, Prpić, Škoro (62 Matešković), Kuna, Štemberger, Butorac, Svetić.
Danas je pod Nehajem došao red na lokalni derbi protiv NK Crikvenice. U prvom poluvremenu, posjedu lopte unatoč, dobra obrana Crikve nije dozvolila realizaciju par Nehajevih poluprilika.
U drugom poluvremenu Nehaj radi izmjenu ulaskom Jasprica te u pokušaju postizanja pogotka griješe, dolazi do kontre gostiju tijekom koje Pejanović, ko zadnji igrač, ruši Butorca i dobiva crveni karton u 54. minuti.
S igračem manje domaćin neočekivano dolazi do boljih šansi. U nastavku nedostak borbenosti gostiju kažnjava M. Prizmić, uzmima loptu te ulazi u kazneni prostor gdje ruši ga D. Vukelića i sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator za 1:0 bio je golman domaće ekipe, Baričević.
U nastavku ni igranje rukom Lagumdžije nije zaustavilo Nehajevu obranu važnih 3 boda za zasluženi dolazak na 3. mjesto 4.HNL.

(S.J./foto:Lucijan Španić)