15 C
Otočac
Utorak, 19 ožujka, 2024

NK Pazin vs. NK Nehaj 1:1! Jedanaesterac spriječio odlazak sva tri boda podno Nehaja

U subotnjem nogometnom vikendu 3. kola 4. NL NS Rijeke, gost NK Pazinke u Pazinu bila je dobro im znana momčad NK Nehaja. Početak igre na Gradskom je stadionu obilježio čvrsti blok gostiju koji domaćinima nije davao znatne opcije. Zatim, iz jedne brze kontre L. Tomac dodaje do D. Rupčića koji u 16 metara čita igrača i lako ga riješava, no Rupčićev napad spriječava se rušenjem koje biva kažnjeno jedanestercem. Siguran realizator bio je kapetan gostiju, I. Baričević, te Nehaj od 20. minute vodi 1:0. U drugom poluvremenu domaći rade pritisak bez većeg pomaka, što prekida 63. minuta i jedanaesterac domaćina koji izvodi Rabar. Neshvaćena odluka glavnog sudca Antonia Melnjaka (Rijeka) za jedanaestercom donosi Pazinu poklonjeni penal i poravnanje. U nastavku dvije odlične prilike Nehaja slijedi odgovarajuća reakcija obrane vratara što otklanja mogućnost da sva tri boda otputuju podno Nehaja.

PAZINKA-PAZIN: Beblek, Delšeno, Pinčan, Matika, S. Pavlović, N. Pavlović (46 Maksenčuk), Ivetac, I. Lepinjica, M. Lepinjica, Rabar, Maružin

NEHAJ: Baričević, Pejanović, Rončević, Prizmić, Filipović, Lagumdžija, Prpić (61 Hodak), Rubčić (68 Jasprica), Tomac (79 Savić), Prizmić (54 R. Starčević), Vukelić (90+2 I. Starčević).

Žuti kartoni: Pavlović, Ivetac (Pazinka), Tomac, Hodak (Nehaj).

(Foto: NK Pazinka/NK Nehaj)