15 C
Otočac
Subota, 20 travnja, 2024

Održano vatrogasno natjecanje djece i mladeži- 5. kup Grada Senja

U Senju je u organizaciji DVD-a Senj, a uz potporu Grada Senja, JVP Grada Senja i VZ Grada Senja održan 5. Kup Grada Senja – vatrogasno natjecanje djece i mladeži. Na natjecanju je nastupilo 38 ekipa iz 7 Županija Lijepe naše.

Na nogometnom igralištu Pod Nehajem po vrlo dobrim vremenskim uvjetima natjecanje je otvorio Županijski vatrogasni zapovjednik Ličko-Senjske županije – Hrvoje Ostović. Iako je konkurencija bila na zavidnoj visini, najviše znanja i umijeća prezentirala je vatrogasna mladež iz Novog Vinodolskog. Bili su najuspješniji u elitnoj konkurenciji Mladež – muški ispred DVD-a Sušak i DVD-a Senj.

U konkurenciji Mladež ženska novljanke su zauzele drugo mjesto korak iza Kaštel Gomilice. Trećeplasirana je bila ekipa iz DVD-a Škrljevo. U najmasovnijoj kategoriji djeca muška prvo mjesto pripalo je ekipi DVD-a Rakitje, a drugoplasirani su bili dječaci iz Novog Vinodolskog, dok je treće mjesto osvojila ekipa DVD-a Solin. Kod djevojčica prvo mjesto osvojila je ekipa DVD-a Delnice ispred DVD-a Ribarići i DVD-a Vrata. Muška mladež Dvd-a San Marino – Novi Vinodolski u tri vikenda ostvarila je i treću pobjedu. Nakon Županijskog natjecanja u Delnicama, Pobjede u Novoj Gradiški uvjerljivi su bili i u Senju.

Na kraju natjecanja prisutnima se obratio Zapovjednik JVP SENJ Zvone Lončarić  te podijelio pehare i diplome, te pozvao sve ekipe da posjete Kulu Nehaj, ali i da ponovno dođu u Senj na 6. Kup Grada Senja 2017. godine.