15 C
Otočac
Četvrtak, 18 travnja, 2024

PRVENSTVO PAROVA RH Maria Gračan i Ines Kolar zajedno oborile 1.128 čunjeva i osvojile visoko 5. mjesto!

Dana 8. travnja na kuglani „SRC Mlaka“ u Rijeci održano je prvenstvo parova RH za 2017./2018. godinu za žene. Prvenstvo se odigralo između 20 najboljih kuglačkih parova Hrvatske koji su prijašnjim natjecanjem izborili nastup na državnoj razini.

U već spomenutih 20 parova, mjesto su pronašle i mlade nade Ženskog kuglačkog kluba Plitvice – Maria Gračan i Ines Kolar. Cure, kao i njihov klub su bile skromne pa su priželjkivale „zlatnu sredinu“, odnosno svoj plasman u prvih 10 najboljih, no one su ostvarile i više od očekivanog. Dakle, Maria Gračan s izvrsnih 583 oborenih čunjeva i Ines Kolar s rezultatom od 545 oborenih čunjeva završile su na odličnom 5. mjestu. Također, za istaknuti je kako je Marii Gračan ovaj rezultat i novi službeni rekord.

Isto tako moramo napomenuti kako je na prvenstvu sudjelovalo 15 parova iz 1. lige te 5 parova iz 2. lige, što bi značilo da je plasman cura iz ŽKK Plitvice na visokoj razini. U prvenstvu parova RH prvakinje su bile cure iz KK Mlaka (Rijeka), viceprvakinje cure iz ŽKK Istra (Poreč), treće mjesto osvojile su također cure iz KK Mlaka i četvrto mjesto zabilježile su cure iz KK Endi-Tekstilac (Zagreb).