15 C
Otočac
Petak, 19 travnja, 2024

U Senju održan 18. turnir “Senjski vitezovi”

U prepunoj Športskoj dvorani „ Robert Barbić Beli“ u subotu je održan 18. međunarodni memorijalni kadetski taekwondo turnir „Senjski vitezovi“ i 2. Limač kup „Mali vitezovi“.

U organizaciji Taekwondo kluba Senj, a pod pokroviteljstvom Grada Senja, Zajednice sportova LSŽ i Turističke zajednice Grada Senja, te ustanovom Sportski objekti Nehaj kao suorganizatorom, na natjecanju je nastupilo 300 natjecatelja i natjecateljica iz 39 klubova iz Hrvatske i Slovenije.

Turnir je svečano otvorio zamjenik župana Ličko senjske županije Vice Nekić, a posjetiteljima se obratio i gradonačelnika Grada Senja Sanjin Rukavina, koji je pozdravio prisutne i zaželio im ugodan boravak u gradu pod Nehajem. Također je rekao kako Grad Senj uvijek rado financijski prati sportske manifestacije kao što je ova, u kojoj se promovira sportski duh i pošteno natjecanje.

Turnir je ove godine rangiran u skupinu turnira s nacionalne rang liste HTS-a za kadetski uzrast. Ekipni pobjednik turnira je TK Banija Pandas, drugo mjesto osvojio je TK Čigra dok je treće mjesto osvojio TK Zaprešić. U kategoriji mlađih kadeta najbolji natjecatelj je Domagoj Punčec iz TK Omega, dok je najbolja mlađa kadetkinja Lana Rogar iz TK ION. Najbolji stariji kadet je Roko Blašković iz TK Duga Resa, dok je najbolja kadetkinja Tia Slovenc iz TK ION.

Od domaćih natjecatelja u kategoriji mlađih kadeta/kadetkinja u kategoriji MKŽ-27kg Mirta Pavelić osvojila je prvo mjesto, dok je Hana Percela osvojila drugo mjesto. U kategoriji MKM-33 kg Matija Podnar osvojio je treće mjesto. U kategoriji KŽ-51 kg Vita Prpić osvojila je treće mjesto.

U kategorijama Mali vitezovi (dječaci i djevojčice r. 2009 – 2012g) ekipni pobjednik je TK Senj, drugo mjesto osvojio je TK Gacka, dok su treće Plitvice.

U kategoriji KICK Niko Bacher u kategoriji M2 osvojio je drugo mjesto, a Juraj Biondić treće mjesto. U kategoriji Ž2 Lara Devčić osvojila je treće mjesto.

Kod Malih vitezova A u kategoriji -23 M Andro Stanić osvojio je 2 mjesto, -25Ž Klara Biondić osovojila je 1 mjesto, -27Ž Doris Pavelić 1 mjesto, Lucija Tomljanović 2 mjesto, -27M Fran Sertić 3 mjesto,-30Ž Marijana Prpić 1 mj, Marta Šikić 2 mj, -33M Maro Štokić 3 mjesto, -36Ž Antea Tomaić 1 mjesto, te u kategoriji +40M Toni Bacher 2 mjesto.

U kategoriji najmlađih dobnih skupina -22Ž Tiffany Šimunović osvojila je drugo mjesto.