15 C
Otočac
Ponedjeljak, 6 veljače, 2023

POHVALE LIČANKI Trica za pobjedu i ostanak na vrhu – Lina Strilić, oštro oko i mirna ruka!

Pet sekundi prije kraja lopta ispod koša KAŽL-a za Ragusu, a domaćin plus 1 (63:62). Izvukla se Lina Strilić, šutirala tricu. Iako je na njoj napravljen prekršaj, pogodila je. Potom je pogodila i dodatno slobodno bacanje, te je Ragusa imala plus 3 (66:63) četiri sekunde do kraja četvrte četvrtine.

KAŽL je tad zatražio minutu dogovora. Uspio je uputiti šut za tricu (Jelena Ljubos), ali nije pogodio nakon čega je Ragusa zapjevala od sreće na parketu male dvorane Sportskog centra Gripe.

Ragusa je tako ostala na vrhu Premijer lige. Prva četvrtina bez pobjednika, 19:19. Na poluvremenu 40:32 za Ragusu, koja je u trećoj četvrtini imala i 17 koševa viška (32:49). U zadnju četvrtinu ušla je s prednošću koju je imala na odmoru (43:51). KAŽL je u zadnjoj četvrtini vodio serijom 14:0 s 57:55. I tad, 2 minute i 57 prije kraja, Strilić je pogodila tricu (57:58). Potom 4:0 KAŽL-a, pa 4:0 Raguse (Iva Todorić i Lea Hajdin). KAŽL je 25 sekundi prije kraja preko Lauren Johnson stigao do 63:63…

Ana Vrsaljko prvi strijelac Raguse (18 koševa), zatim 5 skokova i asistencija, Iva Todorić je ostvarila ‘double double‘ (15 koševa i 10 skokova, plus 5 asistencija i 6 ukradenih lopti), Lina Strilić je ubacila ukupno 13 koševa (6 skokova, 2 asistencije), Carmen Miloglav prvo ime po valorizaciji (6 koševa, 10 skokova, 6 asistencija, 6 ukradenih lopti i 3 blokade), Lea Hajdin 10 koševa, 6 skokova, asistencija i 3 osvojene lopte. Još je koš KAŽL-a pogađala Ella Majstorović (4 koša, 2 skoka, 3 asistencije). Nikolina Pavićje doprinijela uspjehu s jednim skokom.

Ragusa ima 12 pobjeda i samo jedan poraz, dvije pobjede više od prvih pratitelja, Trešnjevke 2009. i Medveščaka, koji imaju utakmicu manje. KAŽL je četvrti sad s tri pobjede manje od ekipe Cvetane Matić.

U 14. kolu, idući vikend, Ragusa dočekuje Plamen Požegu, a zatim je gost Trešnjevke 2009.