27. kolo četvrte NL NS Rijeka: Nehaj srušio lidera!

Strijelci: 1:0 Jasprica (2), 2:0 Rončević (59)
Žuti kartoni: Rončević (Nehaj), Vukelić (Grobničan)
Crveni karton: Pejanović (Nehaj) 85 – drugi žuti karton
NEHAJ: Baričević, Pejanović, T. Lagumdžija, Prizmić, Prpić, Jasprica (73 Ajdini), Tomac (88 Hodak), Rončević (84 D. Lagumdžija), Svast, Filipović, Hodak
GROBNIČAN: Srok, Jukić, Bosančić, Vukelić, Miculinić, Brdar, Conjar (63 Jakovac), Matković, Babić (83 Bosančić), Linić (74 Fućak), Grgić
U derbiju 27. kola sastali su se NK Nehaj i NK Grobničan. Nehajeva pobjeda prve momčadi ostvarena je predanom i kvalitetnom borbom čiji je rezultat 2:0 (Jaspica 2., Rončević 59.). Već u drugoj minuti, oštar udarac solo prodora Tomca ukroćuje Strok a na odbijenu loptu prvi dotrčava Jaspica te dovodi Nehaj u vodstvo od 1:0. U prvom poluvremenu možemo još zabilježiti čiste šanse Tomca i Jaspice, obje neiskorištene. Drugo poluvrijeme donosi revolt Nehajevaca zbog sudačkog solo navlačenja i vodstvo 2:0 (Rončević 59). Dobra obrana domaćina u nastavku nije dozvoljavala prijetnju mreži. Možemo izdvojiti slobodan udarac Miculinića kojeg Baričević brani fenomenalnom paradom obrane. Pobjeda ovog derbija kola svladavanjem lidera i slavljem pod Nehajem odlična su uvertira za srijedu i finale županijskog kupa.

(S.J./? by: Lucijan Španić)