Turistička zajednica Grada Otočca sudjelovala je u projektu „VR on wheels – Long Weekend Tour 2026“, tijekom kojeg su posjetitelji u Ogulinu i Samoboru imali priliku upoznati turističku ponudu Otočca i Gacke na moderan i interaktivan način.
Kroz VR naočale i aplikaciju „Discover Otočac“, brojni prolaznici istraživali su ljepote ovog kraja, dok je posebno zanimanje najmlađih izazvao virtualni Otočki graničar. Projekt je pokazao kako virtualna i proširena stvarnost postaju sve važniji alati u promociji turističkih destinacija, a reakcije posjetitelja bile su iznimno pozitivne.
Otočac je tako još jednom predstavljen široj publici kao atraktivna destinacija koja uspješno spaja prirodne ljepote, baštinu i suvremene tehnologije.
(DO/ID)
























