15 C
Otočac
Srijeda, 18 veljače, 2026

PAZITE SE ! Žena (78) iz Delnica povjerovala da će joj poznati glazbenik održati privatni koncert, ostala bez 1.000 eura

Iz riječke policije ponovno su upozorili na internetske prijevare, koje postaju sve kreativnije te su posebno izdvojili prijevaru kojom je 78-godišnjakinja iz Delnica, povjerovavši da će joj poznati glazbenik održati privatni koncert, ostala bez tisuću eura.

Iz Policijske uprave primorsko goranske naglašavaju kako gotovo svaki dan zaprime prijavu o počinjenju neke od internetskih prijevara na štetu građana. U proteklih tjedan dana je tako oštećeno petero hrvatskih državljana iz Delnica, Malog Lošinja, Opatije i Rijeke, a počiniteljima, kažu, ne nedostaje kreativnosti tijekom počinjenja kažnjivih djela.

U tijeku je kriminalističko istraživanje u Delnicama, radi otkrivanja počinitelja, koji je materijalno oštetio 78-godišnjakinju. Ona je putem društvene mreže lani komunicirala s nepoznatim strancem, koji se predstavio kao menadžer svjetski poznatog glazbenog umjetnika, u čije ime organizira susrete u domovima obožavatelja.

Pozvao ju je da se prijavi za “privatni koncert” te za troškove organizacije uplati “samo 1000 eura.”

Nadajući se očekivanog susretu s obožavanim glazbenikom, žena je uplatila novac na strani bankovni račun, a budući da se ni susret ni koncert do danas nisu održali, a i prekinuta je komunikacija s oštećenom, prijevaru je prijavila policiji.

(MUP/ID)